aktuality kto sme čo chceme pridaj sa k nám kontakt
Rozhľadňa v lesoparku

naše projekty

Požičovňa pomôcok Knižnica na korze Stolpersteine Nevhadzujte reklamu Rozhľadňa v lesoparku Vstup do lesoparku Mestské zásahy Prievidza

Rozhľadňa v lesoparku

23. septembra 1985 bol dokončený základný veniec Rozhľadne v lesoparku. Takmer po tridsiatich rokoch chátrania sa dočkala svojej rekonštrukcie. Do rekonštrukcie a úpravy okolia sa zapojili dobrovoľníci zo združenia SPOLU SME PRIEVIDZA.

Rozhľadňa v lesoparku poskytuje pohľad na Banskú. Vidieť z nej Veľkú a Malú Lehôtku, Hradec a výhľad dopĺňa aj scenéria na zeleň Prievidze. Dlhé roky bez obnovy sa podpísali na žalostnom stave konštrukcie. Situáciu sa rozhodla zvrátiť skupina dobrovoľníkov a občianske združenie SPOLU SME PRIEVIDZA. Ich cieľom bolo zrekonštruovať a vynoviť atraktívne miesto v lesoparku len pár krokov od sídliska Kopanice.

Tak sa počas leta 2014 upratovalo, pílilo, zváralo, brúsilo či natieralo. Výsledný efekt môžete posúdiť sami. Rozhľadňa už slúži obyvateľom Prievidze.

Ako prvé sa upravovalo okolie, odstránili sa náletové buriny a kry, odniesol sa odpad. Následne sme opravili lavičky a stoly, upravili poškodené časti samotnej rozhľadne a následne ochranným náterom natreli. Na aktivitách sa podieľalo približne 20 až 30 dobrovoľníkov. Je hotová, ostáva už iba jediné: „Nenič ma, slúžim všetkým“.