aktuality kto sme čo chceme pridaj sa k nám kontakt
Vstup do lesoparku

naše projekty

Požičovňa pomôcok Knižnica na korze Stolpersteine Nevhadzujte reklamu Rozhľadňa v lesoparku Vstup do lesoparku Mestské zásahy Prievidza

Vstup do lesoparku

Vstup do lesoparku opäť krajší

Nevzhľadný vstup do lesoparku na sídlisku Kopanice je opäť trochu krajší. Návštevníkov dnes privíta informačná turistická tabuľa, nové lavičky alebo osadená smetná nádoba, ktorá tu chýbala.

Vstup do lesoparku si už dlhodobo žiadal revitalizáciu. Tú sa podarilo naštartovať vďaka zamestnaneckému grantu Nadácie Orange v spolupráci s občianskym združením Spolu sme Prievidza. Pracovníci predajne Orange v OC Korzo v Prievidzi a aktivisti združenia sa na upratovaní, čistení a osádzaní nového mobiliáru podieľali dobrovoľnou pomocou.

„Vstupná časť do lesoparku víta návštevníkov a je do istej miery jeho vizitkou. Preto som rád, že sa vďaka grantu a práci dobrovoľníkov podarilo vyriešiť aspoň tie najdôležitejšie veci, na ktoré upozorňovali samotní obyvatelia. Nemali si kde sadnúť, alebo odhodiť odpadky,“ povedal Michal Dobiaš, predseda združenia Spolu sme Prievidza.

Pribudla aj nová informačná tabuľa, ktorá návštevníkov prevedie Prievidzským okruhom naprieč lesoparkom. Táto aktivita je však len úvodnou časťou plánovanej revitalizácie.

„Chceli by sme ešte vybudovať úplne nový vchod aj s nápisom LESNÝ PARK. Pôvodná konštrukcia je vo veľmi zlom stave a reálne hrozí aj jej zrútenie. Boli by sme veľmi radi, keby sa našiel architekt, ktorý navrhne, ako by nový vstup do lesoparku mohol vyzerať. Pomoc architekta v tomto smere naozaj privítame a aj touto cestom ich chceme osloviť,“ dodal Dobiaš na margo aktivít v prievidzskom lesoparku.